היילנד > בלוג > משרדים להשכרה ולמכירה – ברוטו או נטו ?

משרדים להשכרה ולמכירה – ברוטו או נטו ?

ההחלטה לעבור משרד ולשכור משרד חדש היא החלטה משמעותית מאוד מבחינה עסקית וכלכלית. כאשר אנחנו בוחרים לעבור משרד למשרד אחר עלינו לקחת בחשבון את עלות השכירות של המשרד. עלות השכירות יכולה להשתנות בהתאם לחישוב של שטח הנטו ברוטו של המשרד. הכוונה במושגים ברוטו או נטו בשטח המשרד היא לשטחים של המשרד עצמו (שטחי הנטו) ולשטחים הציבוריים בבניין המשרדים (המטבחון, השירותים, הקבלה, המעליות, חדר המדרגות, המרפסות עישון, המסדרונות) עליהם גם צריך לשלם שכירות. משרדים להשכרה ומכירה יכולים לאפשר לנו לשפר את המיקום של העסק שלנו.

משרדים להשכרה ולמכירה – ברוטו או נטו ?למה חשוב לשים לב לשטח הברוטו של המשרד?

מה ההיגיון מאחורי גביה של שכירות על שטחי הברוטו של המשרד? בעל בניין המשרדים צריך לשלם ארנונה על כל הבניין כולל השטחים הציבורים שלו ולא רק על המשרדים עצמם, לכן הוא גובה מבעלי העסקים כסף גם על השטיחים הציבורים. כאשר בעל הבניין גובה מאתנו שכירות על שטחי הברוטו של המשרד עלינו לשים לב בשבע עיניים לדרך שבה הוא מחשב את השטח. יש הרבה שיטות לחשב את שטח בנוי וחשוב שנהיה מודעים לפי איזה שיטה אנחנו משלמים. תשומת הלב שלנו תאפשר לנו לדעת בדיוק על מה אנחנו משלמים וכמה ואז נוכל לקבל החלטה שקולה וחכמה יותר אם אנחנו רוצים לשכור כל משרד ספציפי או לא רוצים. חשוב שנדע שהתחום של משרדים להשכרה ומכירה הוא תחום שהביקוש אליו עלה בשנים האחרונות ולכן גם המחירים עלו בהתאם.

משרדים להשכרה ולמכירה – ברוטו או נטו ?למה חשוב לשים לב לשטח הנטו של המשרד?

משרדים להשכרה ומכירה יכולים לאפשר לנו להעתיק את מקום העסק שלנו למקום יוקרתי ואיכותי יותר. כאשר אנחנו רוצים לשכור משרד עלינו לשים לב לדרך שבה מחשבים את שטח הנטו שלו. חישוב שטח הנטו במשרד שלנו יוכל להבטיח לנו שנדע בבירור כמה אנחנו כסף אנחנו משלמים על כל סנטימטר מרובע.

בסופו של דבר כאשר אנחנו שוכרים משרד חדש עלינו להיות מודעים לדרכי החישוב של דמי השכירות שלו. עלינו להיות מודעים שחוץ מהתשלום על שטחי הברוטו והנטו של המשרד אנחנו נצטרך לשלם גם ארנונה וגם עלות המים והחשמל. ככל שהמשרד נמצא במקום מבוקש ומרכזי יותר כך דמי השכירות שלו יהיו גבוהים יותר – בהתאם ליוקרה של הבניין וליוקרה של המיקום הגיאוגרפי שלו.

 

מעוניינים לקבל מידע ופרטים נוספים? צרו קשר עכשיו!  contact@hiland.co.il  03-612-9192

You must be מחובר to post a comment.